Skolēnu pils pūtēju orķestris atgriežas no Nīderlandes
29. jūnija agrā rītā autobuss pilns ar Rīgas skolēnu pils pūtēju orķestra mūziku mīlošiem jauniešiem devās ceļojumā uz tālo Nīderlandi, lai piedalītos starptautiskajā mūzikas festivālā. Pēc divām grūtām dienām autobusā un nakšņošanas Polijas viesnīcā ierašanās Weendamā pie smaidīgiem un atsaucīgiem Winkler Prins Harmonie pārstāvjiem un viņu ģimenēm bija jauks piedzīvojums.
Nākamajā rītā atsaucīgie Weendamieši īsi un atraktīvi iepazīstināja festivāla dalībniekus ar savu valsti, pilsētu un vēsturi. Tika apmeklētas Winkler Prins skolas, pilsētas muzejs (kurā viena no zālēm ir veltīta Rīgai!) un tika izstaigāta pilsēta orientēšanas sacensību stilā. Orķestrantus pozitīvi pārsteidza piedāvātā kafija un tēja katrā starplaikā starp nodarbēm.Ceturtajā dienā orķestris devās uz Almelo pilsētu, lai piedalītos pūtēju orķestru festivālā ar profesionālu žūriju. Ierobežotā laika dēļ orķestrantiem izdevās noklausīties trīs ļoti atšķirīgus vietējos un Vācijas orķestrus, kā arī pašiem veiksmīgi uzstāties, reizē arī noslēdzot festivāla koncertu. Atceļā apkopojot žūrijas domas ar savām diriģents Jānis Grahoļskis cerīgi un iedvesmojoši izteicās, ka „varam spēlēt VĒL labāk.”
Nākamās dienas rītā visu orķestru dalībnieki apvienojās kopīgā mēģinājumā, gatavojot īpašu kopējo programmu vakara koncertam. Tā bija īpaša pieredze, iepazīstot citu valstu orķestru kultūru, kā arī cenšoties īsā laikā saspēlēties ar otra orķestra pārstāvjiem. Interesantas bija visu pūtēju orķestru vadītāju meistardarbnīcas, īpaši tika uzteikts RSP skolotājs Jānis Grahoļskis. Vakara koncerts prasīja maksimālu koncentrēšanos un saņemšanos, pielāgojoties citādai akustikai, bet rezultāts tika sasniegts, publika bija sajūsmā.
Labākai valsts iepazīšanai jaunieši devās ekskursijā sākumā uz Amsterdamu, kur baudīja ekskursiju ar kuģīti pa kanāliem un apmeklēja Rijksmuseum – Amterdamas mākslas un vēstures muzeju, īpašu uzmanību veltot Rembranta darbiem. Galvaspilsētas apmeklējumam sekoja reģiona centra – Gronongenas apmeklējums, kurā tika organizēta kopīga ekskursija pa pilsētu un apmeklēts Martini tornis. Pa ceļam tika apskatītas arī klasiskas Nīderlandes dzirnavas, kuras, pateicoties bezvējam, varēja apskatīt pilnībā, netraucējot darbu.
Atpakaļceļā orķestranti paspēja ne tikai iepazīties ar Berlīnes skaistajiem skatiem, bet arī ļāvās iepirkšanās sindromam atlaižu laikā. Apkopojot visa brauciena laikā uzņemto informāciju, Elīna Sausiņa (pikolo flauta) izteicās, ka „šis ir iepazīšanās brauciens ar Nobela prēmijas laureātiem”.
Pēc piesātinātā un notikumiem bagātā ceļojuma ir prieks ierasties mājās ar gandarījumu un paveikta darba sajūtu.
Ilona Demidova ,
Skolēnu pils pūtēju orķestra audzēkne