Rīgas bērnu un jauniešu folkloras kopu skate

Rīgas bērnu un jauniešu folkloras kopu skate jeb Novada sarīkojums ir ikgadējs pasākums, kurā aicinātas piedalīties folkloras kopas, kuras savā darbībā kopj ne tikai latviešu tradīcijas, bet arī tās, kurām svarīga ir savas identitātes apzināšanās, atrodoties ārpus savas vēsturiskās dzimtenes – baltkrieviem, krieviem, lietuviešiem.

2014.03.23 folkloras kopu skate-rotaļa Kaut man būtu tā naudiņa

Lai folkloras kopu dalībnieki ne vien iepazītos savstarpēji un novērtētu viens otra sniegumu, bet arī uzzinātu vienmēr kaut ko jaunu par Rīgu un tās skolām un mācību iestādēm, par tradīciju ir kļuvis Novada sarīkojumam katru gadu izvēlēt citus mājas saimniekus. Šogad, 23.martā Mazākumtautību folkloras kopas laipni un ar lielu atbildību uzņēma Rīgas 86.vidusskola, bet latviešu kopas pulcējās Nevalstisko organizāciju namā, Laimdotas ielā.

 

Mazākumtautību folkloras kopu skatē piedalījās 7 Rīgas folkloras kopas, kas ļoti patīkami pārsteidza skatītājus ar interesantām un atraktīvām dziesmām, spēlēm un dejām. Pasākums izdevās ļoti ģimenisks un sirsnīgs. Kā patīkama pasākuma „odziņa” bija skolas sarūpētās tematiskās darbnīcas par naudas tēmu, jo šī tēma ir arī visas Latvijas šī gada izglītības programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” pamatā, bet sarīkojumu vainagoja latviešu rotaļu un deju sadancošana.

 

Milzīgs paldies par visām norisēm Mazākumtautību skates organizēšanā pienākas īpaši Rīgas 86.vidusskolas direktora vietniecei izglītības jomā Ludmilai Fominai un Rīgas 86. vidusskolas direktorei Andželai Dmitrijevai.

 

Nevalstisko organizāciju namā, pavasara trešajā dienā kopā sanāca 10 latviešu folkloras kopas. Salīdzinājumā ar Mazākumtautībām, latviešu kopas savos priekšnesumos daudz izmanto dažādus tautas mūzikas instrumentus. Skanēja gan Alsungā pierakstītas danču melodijas, gan kadriļas. Rīgas priekšrocība ir tā, ka šeit par tradicionālo kultūru interesējas sākot no pirmsskolas izglītības iestādēm līdz vidusskolas pēdējai klasei un arī vēl pēc tam.

 

Arī šis sarīkojums noslēdzās ar jautiem dančiem un rotaļām, kas norāda uz to, ka vislabākais savstarpējās komunikācijas veids ir tieši šis tradicionālās kultūras žanrs.

 

Dina Liepa,

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”

Rīgas Interešu Izglītības metodiskā centra

folkloras skolotāju metodiskās apvienības vadītāja

www.rsp.lv

www.intereses.lv

Tālrunis: +371 28232687
E-pasts: dina.liepa@intereses.lv