Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” skolotāja piedalās “Future Classroom Lab” apmācības kursā Briselē.

2018.gada 9.-11. aprīlī Briselē notika “Future Classroom Lab” (Nākotnes klases laboratorija) apmācības kurss “Interactive technologies for the future classroom”. Šajās apmācībās kopā ar 30 Eiropas skolotājiem piedalījās arī 2 skolotājas no Latvijas – Gita Šulce no Rīgas 25 vidusskolas un Tatjana Gvozdeva no Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”. Dalība kursos notika pateicoties eTwinning Latvija atbalstam.

 

Apmācību mērķis bija gūt priekšstatu, apgūt un uzzināt par dažādiem rīkiem un metodēm, kas sniedz iespēju mācīties interaktīvi. Programmā guvām labas idejas kā klases darbā izmantot skolnieku mobīlās ierīces: BYOD (Bring Your Own Device), uzzinājām par labiem rīkiem prāta vētras aktivitātēm (mentimeter), zināšanu pārbaudei (quizizz), ātrajiem testiem (kahoot!, poll everywhere, sli.do). Praktiski veidojām “Stop motion” multfilmas, apguvām programmēšanas pamatus ar Scratch. Veidojām testa uzdevumus ar lielisku rīku “Nearpod” un “Socrative”. Apguvām aizraujošus praktiskus rīkus spēļu organizēšanai telpās un āra vidē: ļoti atraktīvo Actionbound un (jau zināmo, bet jaunos aspektos) QR kodu veidošanu. Aktivitātes notika telpās, kuru dizains un iekārtojums pietuvināts nākotnes skolas mainīgajiem mācību un mācīšanās stiliem – ērtas mobilas mēbeles, pārdomāts zonējums, ideāls tehniskais nodrošinājums.

 

Par kursu norisi un ieguvumiem – manas vislabākās atsauksmes un ieteikumi. Lieliski, zinoši apmācītāji, interesants un noderīgs saturs. Pārdomāts nodarbību plānojums – teorija mijās ar praktiskiem uzdevumiem, paveiktā darba vērtējums un analīze. Pozitīva atmosfēra. Airbound aplikācijas “Scavenger Hunt” (objektu meklēšana) laikā iepazinām Briseles ievērojamākās vietas un nozīmīgus faktus. Bija arī laiks kopīgai tradicionālo ēdienu baudīšanai gan Briseles ielu kafejnīcā (slavenais beļģu alus un frī kartupeļi (Les Frites)), gan smalkā restorānā izsmalcinātus ēdienus. Iegūtās zināšanas tagad jāsakārto, visu jāpārdomā un nākamā mācību gada programmā noteikti jāiekļauj interaktīvākai un interesantākai programmas apguvei.

 

Apmācību laikā veidojās laba sadarbība ar grupas dalībniekiem. Pēc savas iniciatīvas esam izveidojuši kopīgu Facebook grupu un mums tagad arī sava “Schoology” grupa, kur glabāsies mūsu prezentāciju materiāli un kur varam dalīties iespaidos. Cerams būs arī nākotnes sadarbības projektos 🙂

 

Paldies eTwinning par šo iespēju piedalīties :))

 

“Future Classroom Lab” (Nākotnes klases laboratorija) ir  European Schoolnet radīta iedvesmojoša mācību vide Briselē. Mācību telpas dizains un aprīkojums sniedz priekšstatu par ideālas mācību vides organizāciju atbilstoši 21 gadsimta prasībām – viegli maināms solu un galdu izvietojums ērtai sadarbībai, pieejamas tehnoloģijas un aprīkojums, atpūtas un relaksācijas zona. “Future Classroom Lab” arī organizē kursus un seminārus par jaunām pedagoģiskām pieejām un tendencēm, lai palīdzētu skolotājiem izstrādāt nākotnes skolu vīzijas un stratēģijas, kā tos realizēt.

http://fcl.eun.org/about

 

Apmācībās piedalījās un materiālu sagatavoja:

Tatjana Gvozdeva, tgvozdeva@edu.riga.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Multiplikācijas studijas, Eiropas kultūras, Televīzijas pulciņu interešu izglītības skolotāja

www.rsp.lv

www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu Pils)

www.youtube.com (kanāls – Rīgas Skolēnu pils)